Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları

Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları

Ticaret yapmak risk almaktır. Bazen her şeyini kaybedebilirsin. Ve eğer senin başına geldiyse, yalnız değilsin. Ancak çok azı, toplum içinde utanmaktan korktukları için hikayelerini paylaşıyor.

Yine de bir tüccar, Olymp Trade hesabını nasıl sildiğine dair hikayesini içeren bir e-posta gönderdi. İşte olanlar olmuştu.

Bir tüccarın hesabını nasıl sildiğinin hikayesi.

Bir e-postaya eklenmiş iki ekran görüntüsü vardı. 12 saatin altında 4.000 dolar kaybetmiş gibi görünüyordu. Ardışık 5 1 dakikalık ticarete girdi ve sadece biri kazandı.

Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları

Birinin bu kadar kısa sürede bu kadar çok parayı kaybetmesine doğal olarak kendinizi kötü veya üzgün hissedersiniz. Hikayeyi bazı tüccarlarla paylaştım ve nasıl olabileceğine şaşırdılar.

Profesyonel bir tüccar, basitçe işlemlerin geçmişini analiz ederek sebebini anlayacaktır. Ancak sizi uyarmak istediğim birkaç feci hata var.

Olymp Trade hesabınızı hızla yok edebilecek kritik hatalar

Tek bir ticarete büyük miktarda para koymak

Tek bir ticarete büyük miktarda para koymak

Bundan sonra ne olacağından oldukça emin olduğun zamanlar vardır. Buna altıncı his, içgüdüsel his veya şans deyin. Adı ne olursa olsun, hislerinize güveniyorsunuz ve hesap bakiyenizin büyük bir kısmını bir sonraki ticarete yatırmaya karar veriyorsunuz.

Bu tür davranışlar büyük risk taşır. Ticaret kaybederse başarısızlığınız çok büyük olur.

Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları
Hesabınızın büyük bir kısmını tek bir ticarete yatırmak

Ve bir e-postadaki tacirin yaptığı da tam olarak buydu. Sadece ilk ticarette, başlangıçtaki para miktarının dörtte birinden fazlasını kaybetmişti.

Bu hatayı tekrarlamak neredeyse kesin olarak hesap bakiyenizi boşaltacaktır. Neredeyse tüccarımızın başına geliyordu. İkinci ticarette kalan paranın üçte birini yatırdı. Neyse ki onun için işlem tarafsız bir şekilde sona erdi. Fiyat, girişindeki fiyatla aynıydı, bu yüzden 1000 doları geri aldı.

Bir ticarete bu kadar çok para yatırmanın altında açgözlülük yatıyor. İnsanlar kolay parayı ister, beklemek istemezler. Daha hızlı ve daha büyük, daha iyi. Dürtülere teslim olmamak için dikkatli ve hazırlıklı olmalısınız. Yapmanız gereken, makul bir sermaye yönetimi stratejisine sahip olmaktır. Tüccarların büyük çoğunluğu, tek bir ticarette ilk sermayelerinin %2'sinden fazlasını riske atmaz.

Ticaretin Kutsal Kâsesinin var olduğuna inanmak

Bazı tacirler bahşiş kullanarak ticaret yapar. Küçük bir yardımın kötü bir yanı yok ama ipuçlarının Kutsal Kâse olduğuna inandıklarında sorunlar başlıyor. Genellikle bahşişler iyidir, ancak bunlardan kar elde etmek için yanlış zamanda verilir. Ve böylece tüccarlar hesapları siler.

Unutma! Ticaretin Kutsal Kâsesi mevcut değil. Başarılı tüccarların çoğundan duyacaksınız. Sizi zengin etmenin sihirli bir yolu yok.

Alım satımda başarı, tamamen paranızı korumak ve karlı alım satımların sayısını artırmakla ilgilidir.

Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları
Kutsal Kase aranıyor

Başarıyı ortaya çıkarmaya yardımcı olacak şey, uyarlanmış bir para yönetimi stratejisi kullanmak, duygularınız üzerinde kontrol sahibi olmak ve ne zaman girmek için doğru zaman olduğunu ve nerede olmadığını bilmektir. Profesyoneller de kayıp yaşarlar. Piyasa yönünü %100 kesinlikle tahmin edemezsiniz. Ancak iyi bir strateji ile ve her şeyden önce hesap bakiyenizi koruma ilkesine bağlı kalarak, kayıplar o kadar büyük değildir ve telafisi kolaydır.

Başarıyı engelleyen duygu korkudur. Korku, insanları güvensiz ve kararlarının doğru olup olmadığı konusunda kararsız kılar. Dolayısıyla, karlı bir ticarete girmek için gereken bilgilere sahipler, ancak yine de bir ticaret gurusundan sihirli bir ipucu arıyorlar.

Ne yazık ki onlar bahşiş beklerken piyasa tersine dönmeye başlamış ve çok geç girmişler. Sözde guru hiçbir şey kaybetmedi ama ona güvenen kişi kendi parasını riske attı. Bu yüzden sorumluluğu kendi elinize almanız oldukça iyi bir fikir olabilir. Kendi ticaret planınızı oluşturmak ve ardından uygulamak.

Trendin tersi yönde işlem yapmak

Kaçınılması gereken bir başka ölümcül hata da trende karşı işlem yapmaktır. Eğilim, fiyatın yönünü gösterir. Öyleyse ters yönde ticaret yapmanın anlamı nedir? Olymp Trade hesabınızı kesinlikle silebilir.

Aşağıda, trendin bir örneğini bulacaksınız. Bundan ne gibi sonuçlar çıkarılabilir?

  • Trend yukarı gidiyor. Piyasanın bir noktada tersine döneceğini umarak, tüccar bir karşı trend işlemi yapmaya çalışabilir. Bir trend çizgisi çizmeden bile piyasanın düşüşte olduğunun açıkça görüldüğü aşağıdaki durumu hayal edin. Açıkçası, yolda her zaman düzeltmeler vardır. Bu hareketler, trendin tersine dönmesinin bir işareti olarak okunabilir. Ama aslında, gerçek bir tersine dönüşün gerçekleşmesi biraz zaman alabilir. Sonuç olarak, mevcut trendle mücadele etmek size bir dizi kayıp ticaret getirebilir ve ticaret hesabınızı boşaltabilir.
Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları
Trendlere karşı ticaret
  • Aynı fiyat aralığında iki özdeş işlem. Bu tür bir hata öfke tarafından yönlendirilir. Belirli bir fiyattan işlem yaptınız. Piyasa diğer yöne gitti ve para kaybettiniz. Ne olursa olsun, siz değil, piyasanın yanlış olduğunu hissediyorsunuz, bu yüzden kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Aynı fiyat noktasından sipariş verirsiniz ve yine kaybedersiniz. Piyasa, duygusal durumunuzla ilgilenmez. Herkese aynı kar etme şansını sunar. Bundan faydalanıp faydalanmamak size kalmış.
Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları
Maruz kalmanızı çoğaltmayın

Çok kısa zaman dilimleri ayarlamak

Olymp Trade, finansal türevlerin alım satımını yaparken çok cazip bir özellik sunuyor. Çok kısa bir zaman dilimi seçme olanağına sahipsiniz. Ve sonuç olarak, kısa sürede iyi para kazanabilirsiniz. Ancak duygularınızı kontrol altında tutmalısınız. Kısa zaman dilimleri, hızlı kar elde etme şansınız olduğu anlamına gelir. Öte yandan, yeni bir alım satım pozisyonuna girmeden önce mantıklı düşünmek için yeterli zamanınız olmayabilir.

1 dakikalık pozisyonların ticaretinin kötü olduğunu söylemek istemiyorum. Hatta size uzun bir zaman aralığından daha büyük getiri sağlayabilir. Ancak hamlelerinizi düşünmek için yeterli zamanınız yoksa, sonunda kaybedebilirsiniz.

Olymp Trade Hesabınızı Patlatabilecek Kritik Ticaret Hataları

Aynı hatayı birkaç kez tekrarlarsanız hesap bakiyenizi boşaltırsınız. E-postadan tüccarın başına gelen buydu. Art arda 60 saniyelik beş işlem sırasında 4.000 $ kaybetti.

Bu konuda size anlatmak istediklerim bu kadar. Hatalarından utanma. Onlardan öğren. Ve belki başkalarının da onlardan öğrenmesine izin verin. Başarısızlık hikayelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazın.

Gerçek parayla yatırım yapmadan önce, ücretsiz bir Olymp Trade demo hesabında becerilerinizi geliştirin.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!