Olymp Trade para kaybetmenin 4 olası yolu

Olymp Trade para kaybetmenin 4 olası yolu

Net bir stratejiye sahip olmamak

Kaybetmemek için iyi bir stratejiye sahip olmanız gerekir. Aslında, ticaret söz konusu olduğunda buna bir zorunluluk diyebilirsiniz. Mükemmel bir taktik ne yapar? Güçlü bir metodoloji, belirlenmiş işlem süresi ve sermayenizi nasıl yöneteceğinize dair ipuçları. Bütün bunlar birlikte etkili bir strateji oluşturacaktır.

Sürekli kayıplar yaşıyorsanız, muhtemelen stratejiniz üzerinde yeterince çalışmadınız. Ya da belki bir tane bile yok? Yöntemlerimiz sorunsuz ticaret sağlamak ve kayıpları en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Olymp Trade Wiki web sitesindeki stratejilerle ilgili makalelerimizi incelerken, ayrıntılara güçlü bir şekilde odaklandığımızı fark edebilirsiniz. Stratejide, belirli ticaret araçları, özel sermaye yönetimi kuralları ve belirli işlem süreleri yer almalıdır.

Olymp Trade para kaybetmenin 4 olası yolu

Ancak o zaman sizi ön plana çıkaracak iyi bir taktik tasarlayabilirsiniz. Aksi takdirde, ticaret kariyeriniz hızla, büyük pişmanlıklarla ve cebinizde para olmadan sona erebilir.

Duyguların kontrolünde olamamak

Duygular insanın ayrılmaz bir arkadaşıdır. Ve ticaret yaparken korku hissetmekte alışılmadık bir şey yoktur. Ancak tüccar, duyguların varlığının farkında olmalı ve onlar üzerinde kontrol sahibi olmalıdır.

Alım satım kararları verirken her zaman korkmanız durumunda, sizin için anahtar kelime sabırdır. Sakin olun, ticarete atılmayın, planınızdaki kurallara bağlı kalın. İyi bir plan, ticaretinizi ve paranızı kurtarabilecek şeydir. Ticareti planlayın ve planı ticaret yapın!

Olymp Trade para kaybetmenin 4 olası yolu
Duygular iyi bir stratejiyi bile mahvedebilir

Burada, duygularınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak bir dizi kural hazırladık:

  • Günde 100 dolardan fazla kazanmayın. Böyle bir kar elde ettikten sonra, gerçek hesabı kapatın ve hala işlem yapmak istiyorsanız, pratik hesaba gidin.
  • 1 dakikalık işlemler açmayın.
  • İyi bir stratejiniz olsun. Herhangi bir makul taktik Olymp Trade'de işe yarayacaktır.
  • Hesap bakiyenizi koruyacak herhangi bir uyumlu stratejiyi uygulayın.

Bu makaledeki ipuçları, eylemlerinizi kontrol etmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ve sadece Olymp Trade'de işlem yaparken değil, diğer günlük rutinlerde de.

Yeterince inanmamak

Ticaret yaparken biraz para kaybetmek normaldir. Yine de bunun üzerinde çok uzun süre durmamalısın.

Belki de iyi eğitimlisiniz ve piyasalar ve teknik analizler hakkında çok fazla bilgiye sahipsiniz. Yine de para kaybedebilirsiniz. Genellikle birisi çok şey bilir, ancak güven eksikliği onu çok iyi bir tüccar yapmaz. Ticaret deneyimi de önemlidir. Gerçekten iyi bir stratejiniz olabilir, ancak beklenen piyasa koşulları oluştuğunda tetiği çekebilmek için onu uygulamanız gerekir.

Olymp Trade para kaybetmenin 4 olası yolu
Ticaret bilgisi başarının anahtarıdır

1.000$'lık bir başlangıç ​​fonu ile 300$ ile 400$ arasında bir haftalık getiride garip bir şey olmadığını keşfedebilirsiniz. Ancak, baştan açgözlü olmayın. Küçük başlayın, sadece birkaç yüz yatırım yapın ve nasıl gideceğini görün. Bilginizi derinleştirin ve becerilerinizi geliştirin.

Ticaretinizi kaybetmenize neden olan komisyoncunuz mu?

Haksız komisyoncuların davranışları hakkında birçok hikaye var. Kötü bir üne sahip birçok broker var. Bazıları fiyatları manipüle edebilir, diğerleri para çekme işleminizi kilitleyebilir. Yazımızda bazı kötü uygulamaları okuyabilirsiniz. Olymp Trade kullandığınızda durum böyle mi? Olmamalı. Ama tabi her zaman işlemlerinizi takip etmeniz, fiyatların doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Ve bir şeyler ters giderse veya bazı şüpheli platform davranışları bulursanız, tepki verme ve açıklama isteme hakkınız vardır.

Olymp Trade para kaybetmenin 4 olası yolu
Bir şeyler ters giderse, kanıtlamak için ekran görüntüsü alın

Böyle bir şey fark ettiğiniz anda fotoğraf çekmenizi, e-posta göndermenizi ve doğru açıklamayı beklemenizi öneririz. Brokerinizin, kaybınızı tamamen geri ödemek gibi başka bir çözümü olmayacaktır.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!